Grindinis sildymas
Kokie gali būti namai, be jaukumo, šilumos, be fizinės gerovės? Asmeniškai man būtų sunku įvardyti patalpą namais, jei šiai stygtų minėtų bruožų. Manyčiau, jog visi suvokiame, kokia yra įvardytų aspektų svarba, tad kodėl gi nepasirūpinus, jog šių mūsų būstuose niekuomet nestigtų?
Grindininis šildymas – iš tiesų, yra viena minimalistinė paslauga, leidžianti įgyvendinti visus mažuosius tikslus bei pasiekti optimaliausią namų komfortą. Šiandieną pasistengsiu paaiškinti, kodėl šioji šildymo technologija yra nepaprastai svarbi, kokie yra esminiai jos privalumai, bei minusai. Viliuosi, jog straipsnis jums bus informatyvus ir naudingas.
Visų pirma, norėčiau pradėti nuo elementaraus paaiškinimo, kas iš viso yra tas grindininis šildymas ir kuo jis skiriasi nuo šildomų grindų. Taigi, esminė ypatybė yra ta, jog grindinis šildymas – technologija, kuri įdiegama po grindimis, siekiant išgauti komfortą bei aukštą temperatūrą ne tik paviršiuje, tačiau ir visoje patalpoje. Šildomos grindys gali pasiūlyti klientams tik tenkinamą temperatūrą paviršiuje. Iš tiesų, būtų galima suvokti, jog pirmoji ideologija yra kur kas pranašesnė vien dėl efektyvumo – kam šildyti tik grindis, jeigu įmanoma visoje patalpoje įvyrauti tenkinančią temperatūrą?
Apart to, jog grindinis šildymas suteikia aukštą temperatūrą patalpai, technologija turi ir daugiau įstabių privalumų. Įdomu tai, jog šioji šildymo technologija leidžia išlaikyti identišką oro temperatūrą, nepaisant aukščio pokyčio ar panašių aspektų – turima omenyje tai, jog esant patalpoje, tarkime, laiptams, šiluma nusidrieks į antrąjį aukštą ir išsilaikys identiška, kaip ir pirmajame. Nepaisant to, kadangi sistema siekia išlaikyti sąlyginai žemą, tačiau žmonių poreikius optimaliai tenkinančią oro temperatūrą, oro cirkuliacija neleidžia susidaryti dideliam kiekiui dulkiu – tai yra privalu piliečiams, gyvenantiems milžiniškuose namuose, kadangi reguliarūs tvarkymosi procesai yra ganėtinai kėblus bei varginantys. Be jokių abejonių, nereikėtų pamiršti paminėti, jog pati sistema yra įrengiama po grindimis – privalumas pastebimas lyginant su, tarkime, radiatoriais – grindininis šildymas nekeičia estetinio patalpos vaizdo, padaro jį erdvesnį, tampą lengviau planuoti bei vykdytų baldų sustatymo, interjero dekoravimo procesus. Iš tiesų, vis daugiau ir daugiau žmonių taiko šią technologiją ir man asmeniškai nėra nuostabu kodėl.
Vis dėlto, grindininis šildymas turi ir savitų trūkumų, galinčių atbaidyti potencialius klientus. Įstabiausias būtų tas, jog šioji šildymo idealogija sausina orą, todėl dalinai mažina žmogaus imunitetą ir sugebėjimą atsispirti infekcijoms, mat sausas oras džiovina nosies ir gerklės gleivines. Būtų galima pabrėžti ir tai, jog dėl didelio inertiškumo yra ganėtinai sunku reguliuoti patalpos oro temperatūrą pagal pageidavimus.
Kad ir kaip ten bebūtų, pasvėrus visus pliusus bei minusus, tampa ganėtinai aišku, jog grindinis šildymas – puiki išeitis, leisianti pasiekti aukščiausią komforto laipsnį, užtikrinti malonią atmosferą būste. Jei vis dar dvejojate, ar verta įsigyti – neabejokite ir išmėginkite paslaugą.