Daugiabutis Kovo 11-osios g. 114

Investicijų suma: 1,750,000 Lt
Sutaupymas: 40%

Duomenys: 5 aukštai, 100 butų daugiabutis namas. 
Namas pastatytas: 1974 metais
Bendras šildomas plotas: 4418 m²

Atlikti šie darbai:

  • karšto ir šalto vandens, kanalizacijos ir lietaus nubėgimų magistralių keitimas,
  • šildymo sistemos balansinių ventilių montavimas, radiatorių keitimas,
  • šilumokaičio keitimas šilumos punkte,
  • balkonų stiklinimas, 
  • langų, durų keitimas,
  • sienų, cokolio šiltinimas, nuogrindos įrengimas.

Modernizavimo darbai pradėti 2008 m. ir baigti 2009 m.

 

Konsultuokitės su renovaciją organizavusiu daugiabučio administratoriumi - Vytautu Ivaškevičiumi, tel.: 8 686 85423 bei dabartiniu namo pirmininku Leonu, telf.: 8 656 46442.

Kaunas

Fotogalerija

Komentarai

Daugiabučio gyventoja
Daugiabutis modernizuotas prieš šešetą metų. Penkiaaukštyje su 100 butų buvo pakeistos karšto ir šalto vandens, kanalizacijos ir lietaus nubėgimų magistralės, pakeisti radiatoriai ir šilumokaitis šilumos punkte, sumontuoti šildymo sistemos balansiniai ventiliai, įstiklinti balkonai, pakeisti langai ir durys, apšiltintos namo sienos ir cokolis.

Darbų buvo atlikta tikrai nemažai. Statybininkai įsikūrė mūsų automobilių stovėjimo aikštelėje, apsitvėrė ir visus paruošiamuosius darbus vykdė toje aikštelėje. Baigę darbą jie viską sutvarkė. Jokio šiukšlyno nebuvo palikta.

Laiptinėse, kai keitė langus, paliko kai kuriuos senus langus, jei tik žmonės pageidavo juos pasilikti. Bet kad paliktų šiukšles nesutvarkytas, to nebuvo.

Žinoma, pačios renovacijos metu prie namo stovėjo pastoliai. Nepatogumų kėlė nebent šilumininkai, kai keitė visą vamzdyną. Tuomet girdėjome, kaip jie tuos vamzdžius pjovė, aparatūra zyzė, žodžiu, šioks toks triukšmas buvo girdimas. Bet juk nieko nepadarysi. Džiaugiuosi, kad visi namo modernizavimo darbai truko mažiau nei pusmetį.
Antanina Ivaškevičienė
Pirmininkas
Prisimindamas renovacijos procesą labiausiai džiaugiuosi, kad turėjome gerą techninį prižiūrėtoją, kuris kokybiškai atlikto savo darbą, bei namo gyventojų priimtu sprendimu fasadui naudoti plokštes.

Renovacijos pradžioje jautėmės visiški pionieriai. Tuo metu trūko elementarių žinių apie renovavimą, medžiagas. Taip pat nebuvo daug specialistų, kurie galėtų naudingai patarti šiuo klausimu, todėl nekartą konsultacijos kreipėmės į greta stovinčio, pirmojo renovuoto daugiabučio Kaune, gyventojus ir mokėmės iš jų klaidų.

Gal dėl to, jau pirmojo susirinkimo metu vienbalsiai nusprendėme nerizikuoti ir fasadui pasirinkome plokštes, kurios ventiliuojasi, o ne tinką, apie kurį buvome girdėję daug blogų atsiliepimų: atsiras pelėsis, kaupsis drėgmė.

Pasirinkome suomiškas plokštes. Tokiam sprendimui įtakos turėjo panašios klimatinės sąlygos jų šalyje: šaltos žiemos, atšiaurūs vėjai. Pagalvojau, kad turėtų būti patikimi gamintojai. Taip pat įtakos turėjo gamintojų patirtis, dirbant su renovuojamais pastatais. Tačiau, kad ir kaip pasitikėjome gamintoju, plokštes norėjosi išbandyti, patikrinti jų kokybę ar tikrai jos tokios, kaip sakė. Todėl prieš statybas, plokštes vežiausi į savo sodą ir ten bandžiau jas deginti, gręžti, pjauti.

Šiandien didelių priekaištų šiai medžiagai tikrai neturime, tačiau pastebėjau, kad pirmojo aukšto plokštės yra kažkokios prastesnės, minkštesnės. Vienoje vietoje kažkas praeidamas yra išspyręs skylę, kurią pats užlopiau skarda, nes nežinau, kur šiandien rasti tokių pat plokščių. Šiek tiek baimės kelia tai, kad pastatas gali būti aprašinėtas, nes apie tai renovacijos pradžioje nepagalvojome ir papildomų priemonių nesiėmėme. Paties fasado apšiltinimui naudojom jau žinomos įmonės ,,Paroc“ medžiagos.

Mūsų daugiabučio renovacija visi gyventojai yra patenkinti. Ypač žmonės džiaugiasi pagerėjusiu daugiabučio estetiniu vaizdu, kuris man čia atsikrausčius tikrai buvo baisus, ir sumažėjusiomis sąskaitomis už šildymą, kurios siekia vos 66Lt. už dviejų kambarių butą ( 46 kv.v.) vasario mėn.
Leonas
Daugiabučio administratorius
2008-2009 m. daugiabutis renovuotas iš esmės: sutvarkytos šildymo sistemos, apšildytos namo sienos, stogas. Viskuo esu patenkintas, o šildymo kaštai po renovacijos sumažėjo kone perpus. Tik renovacijos procesą pradėjom per vėlai. Manau buvo galima greičiau viską susiorganizuoti ir gauti dar didesnes valstybės kompensacijas.

Kalbant apie pačią renovaciją, viską tada dariau žiūrėdamas į vaikų ateitį, nes jiems reikės vėliau čia gyventi. Svarbu buvo medžiagų ilgaamžiškumas. Ši priežastis, manau, buvo viena pagrindinių, kodėl visi daugiabučio gyventojai vienbalsiai nusprendė, kad namo išorę dengs suomių gamintojų fasadinės plokštės, o ne tinkas, kuris tarnauja trumpai.

Plokštėms suteikiama labai ilga garantija, gerai ventiliuojasi, dar ir šiandien jokių problemų neturime. Aišku, padėkoti už gerai atliktus darbus reikėtų mūsų techniniam prižiūrėtojui. Žmogus pasirūpino, kad brokuotai atlikti namo darbai būtų pašalinti dar renovacijos metu. Dėl šios priežasties vienos laiptinės sienos visos buvo nuplėštos ir perdarytos visiškai naujai.
Vytautas Ivaškevičius

Jūsų nuomonė

Žinote šį namą? Parašykite mums savo nuomonę! Rašyti nuomonę
Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai