Laba diena, mūsų daugiabučio namo renovacijos projekto investicijos paskirstytos (2 paketai) pagal bendrą plotą kiekvienam butui atskirai, kurį sudaro buto naudingas plotas + palėpės plotas. Norėtume suprasti, kokiu pagrindu įtrauktas palėpės plotas? Mūsų daugiabutis 4 aukštų, su šlaitiniu stogu, kuriame burtų keliu išdalintas netolygus palėpių plotas. Statant daugiabutį į palėpę nebuvo įvesta jokių komunikacijų, kurių nėra iki šiol. Nei elektros įvadų, nei vandentiekio, nei kanalizacijos, nei šildymo sistemos. Tai tik plytinės keturios sienos, kurių aukštis vietomis nesiekia 1 metro ir daug kur kiauras azbestinis stogas. Kiekvienas gyventojas savo lėšomis atsimūrijo sau skirtą plotą ir įteisino "Registrų centre".
Gana sudėtinga tiksliai atsakyti nemačius projekto. Kadangi renovacijos projekte yra įtrauktas ir stogo dangos keitimas, o Jūsų palėpė yra užregistruota ir įteisinta "Registrų centre", vadinasi pagal tai ir yra priskaičiuotas papildomas mokestis. Tačiau Jums konkrečiau galėtų atsakyti Jūsų namo renovacijos administratorius.
Panašūs klausimai
Mūsų daugiabutyje kiekvienas savo nuožiūra yra įsistiklinę balkonus (plastikiniai, aliuminio profilio rėmai, pas kitus visai nėra). Šiuo metu yra sudaromas (perskaičiuojamas) investicinis planas ir dauguma gyventojų balkonų nenori stiklinti. Pas mane bute yra plastikinis rėmas ir pasak administratorių jį tektų išimti, nes neapšiltinama vieta tarp sienos ir lango rėmo, todėl trukdytų apšiltinimui, o jei sutiktų kiti gyventojai stiklintis balkonus jį vis tiek išimtų ir dėtų kaip numatoma aliuminio profilio rėmą. Ką tokiu atveju patartumėte, nes stiklinimo kainos yra nepagrįstai išpūstos ir aš nesutinku jo išimti?
Mūsų balkonai įstiklinti plastiku, bet mes jų nenorime keisti,o renovuojant nori dėti aliuminio profilius. Balkonai stiklinti 2008 metais. Sako, kad reikalingas projektas tada jų nelies. Ar yra kokia galimybė, kad liktų plastikinis balkonas?
Mūsų bendrija svarsto galimybę renovuoti daugiabutį. Yra daug nepritariančių namo renovacijai, tarp jų ir aš, nes nukentės tik prieš tris metus atliktas ,,euro" remontas. Ar turi statybininkai teisę per prievartą atnaujinti vamzdyną ir keisti langus jei aš tokiems darbams nepritariu?
Nenoriu stiklinto balkono, už kurį dar turėčiau mokėti. Ar gali atsisakyti įstiklinimo?
Ar investiciniame plane nurodytos planuojamos kiekvieno buto mėnesinės įmokos yra galutinės, ar dar bus tikslinamos techninio projekto metu? Įtariame, kad yra palikta daug klaidų, tačiau taisėme jau tris kartus ir nebeturime laiko tai daryti dar kartą.
Daugiabučio renovacijai gyventojams buvo pateikti priemonių paketai A ir B. Gyventojai pasirinko B, tačiau nori sienų apšiltinimą akmens vata, numatytą šiame pakete, pakeisti į apšiltinimą polistireniniu putplasčiu, numatytu pakete A. Nors šilumos perdavimo koeficientas U≤0,20(W/m2K) būtų toks pat abiems atvejais, namo administratorius to daryti neleidžia. Ar tai teisėta ir kur kreiptis ginant savo teises?
Esame įtraukti į renovuojamų namų sąrasą. Pirmame aukšte neturime balkonų. Ar yra galimybė juos įsirengti renovacijos metu ir kaip? Ką turėtume daryti?
Prieš prasidedant renovacijai, namo gyventojai buvo patikinti, kad namo spalvą galėsime rinktis mes. Dabar sužinome, kad namo spalvą savivaldybės architektė jau patvirtino. Nematėme jokių pasiūlymų variantų, o dabartinė patvirtintoji mūsų netenkina, nes ji juoda su salotine. Kokių teisių turi namo gyventojai, pasirinkdami savo būsto spalvą?
Prieš renovuojant daugiabutį, buvo nuspręsta, kad namų bakonai bus šviesiai pilkos spalvos. Tą mums patvirtino ir bendrijos pirmininkas. Jis taip pat patvirtino, kad aliuminio konstrukcijos stiklintas balkonas nebus išmontuojamas. Kadangi balkono stiklinimui buvo priskaičiuotos prelimenarios kainos nerealios, aš įstiklinau balkoną pati...Dabar prasidėjus renovacijai išaiškėjo ,kad balkonai bus vyšninės spalvos....Architektas pakeitė spalvą ir pirmininkas sako, kad mano balkonas bus išmontuotas. Kokios mano teisės? Mūsų name 4 tokie balkonai. Ir ar bus nuimtas finansavimas, jeigu aš neleisiu išmontuoti?
Ar prieš rengiant investicinį projektą nereikėtų atlikti pastato energetinį auditą, nes faktinės šiluminės energijos sąnaudos namo patalpų šildymui yra 129,79 kW/m²/metus, o skaičiuojamosios namo šiluminės energijos sąnaudos namo patalpų šildymui pagal energinio naudingumo sertifikato duomenis yra 229,86 kW/m²/metus, t. y. 77,1 % daugiau, dėl to iš esmės keičiasi 5 lentelės 7,3 punkto duomenys ir kiti duomenys?
Ar rengiant investicinį namo renovacijos projektą, nereikėtų vadovautis LR aplinkos ministro įsakymo 2009 m. lapkričio 10 d. Įsakymo Nr. D1-677 „Dėl daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projekto rengimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo 2014 birželio 5 d. Nr. D1-503. Mūsų daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projektas buvo pristatytas 2014 liepos 15 d.
Šiauliuose renovuojant Šiaulių universiteto humanitarinį fakultetą nebuvo šiltinamos pastato sienos ir nekeičiami ketaus radiatoriai, o mūsų namui (Šiauliai, P. Višinskio g. 14) rekomenduojama sienas šiltinti, radiatorius keisti. Pastatai yra vienų metų statybos, tai ir statybinės medžiagos buvo panaudotos tos pačios, net pastatai yra panašios formos. Motyvuokite, kodėl taip skiriasi pastatų atnaujinimo( modernizacijos) projektai.
Kiek kainuoja blokinio namo 1 m2 ploto renovacija.
Jeigu namas planuoja renovaciją pagal JESSICA programą, ar gali skelbti atskirus konkursus techniniam projektui parengti ir rangos darbams?
Ar atsiradus nenumatytiems, bet būtiniems papildomiems darbams, jiems bus suteikiama parama?
Kiek vienam butui vidutiniškai kainuoja namo renovacija?
Daugiabučių namų renovacija: