Klausk eksperto
Dažniausiai užduodami klausimai
Privačių namų renovacija
- Kada bus paskelbti asbesto keitimo programos rezultatai 2015 m.?
- Kada bus renkamos paraiškos asbesto keitimo programai 2015 metams?
- Norėjau paklausti, ką be stogo dangos renovacijos dar kompensuos 2015 m.?
- Matau, kad pratęsta asbesto stogų keitimo programa 2015 m. Iki kada turi būti atlikti stogo renovacijos darbai?
- Norėčiau paklausti, kiek procentų paklaida gali būti stogo kvadratūroje, su pateikta paramai kvadratūra?
- Pakeitus stogo dangą, kas ir kada atliks darbų priėmimą (įvertinimą). Ar pirkimo sąskaitoje turi būti atskirai išrašyta kompensuojamos ir nekompensuojamos medžiagos?
- Pasikeitėme stogą pagal paramą, kokią paraišką pildyti gauti išmokai?
- Noriu pakeisti bituminę namo stogo dangą. Ar man kompensuotų išlaidas pagal stogo dangos keitimo programą?
- Kada kompensuojama už asbestinių stogų pakeitimą juridiniams asmenims?
- Ar galima pretenduoti į asbestinio stogo dangos keitimą ūkiniam pastatui?
- Vilniaus raj. nusipirkome angarą su asbestiniu stogu. Ar gausime kompensaciją pagal asbestinių stogų programą?
- Nusipirkome namą (nebaigtos statybos), kurio stogas yra asbestinis. Ar galiu pretenduoti į paramą?
- Gyvename mieste, norime pakeisti asbestinę stogo dangą, kuriai jau 50 m. Ar galime pretenduoti į paramą?
- Nesulaukęs valstybės paramos pats pasikeičiau nuosavo namo Klaipėdos mieste stogo dangą. Asbestinį šiferį pakeičiau į beasbestį, tad mąstau, kur priduoti senąjį, kenksmingą šiferį. Norėjau paklausti, ar kas nors kompensuoja asbestinio šiferio pridavimo į sąvartynus išlaidas?
- Kaimynų namo stogas yra su asbesto šiferiu. Mano miegamojo langas ir balkonas yra gal 3-4 metrų atstumu nuo šio stogo. Ar gali pakenkti mano ir mano artimųjų sveikatai kaimynu stogas?
- Ar galiu gauti paramą stogo keitimui, jeigu į kitą formą pakeistas verandos stogas?
- Kaime statome naują namą šalia senojo. Seną griausime, jame asmuo gyveno ir deklaravo gyvenamą vietą ilgiau negu 5 metus. Ar galime pretenduoti į paramą tam naujam namui?
- Esu nusipirkusi stogo dangą prieš 3 metus, bet dengimo darbai dar nėra pradėti. Taip pat esu padavusi paraišką dalyvauti programoje. Ar gausiu paramą, jei danga pirkta prieš 3 metus?
- Jei stogo dangą nusipirkom 2014-06-12, tai kaip suprantu, kad mums nekompensuos, nes per anksti pradėjom pirkti medžiagas stogo keitimui?
- Ar galima pateikti paraišką stogo dangos keitimui, jei savo lėšomis 2011 metais pasikeitėme stogo dangą (pirkimo dokumentus turime)?
- Ar kompensuos man stogo kainą, jei aš nesu deklaravusi gyvenamosios vietos toje sodyboje?
- Teta gyvena sodyboje, yra dar ne pensinio amžiaus, nedirba. Ar gautų paramą asbestinių stogo keitimui?
- Dirbu 1m. 5 mėn., prieš tai stovėjau darbo biržoje. Ar man priklauso parama?
- Ar galime pretenduoti į valstybės paramą būsto renovacijai (asbesto keitimo programa) jei gyvename kaimo vietoje, bet abu su vyru dirbame mieste?
- Ar galima gauti paramą, jei namas priklauso nuosavybės teise žmonai, o pareiškėjas vyras?
- Ar galiu pretenduoti į paramą, jei esu vaiko priežiūros atostogose, gaunu nuolatines pajamas. Prieš tai dirbau dviejose darbovietėse. Viena darbovietė Vilniuje, kitos darbovietes ofisas yra taip pat Vilniuje, bet realiai dirbau Juodšilių kaime. Juodšiliuose dirbau 11 mėnesių.
- Trijų butų namas. Viename bute gyvenanti šeima norėtų pretenduoti į asbesto keitimo programą. Ar galime pateikti paraišką renovacijai be kitų dviejų sutikimo?
- Esu sodybos gyvenamojo namo bendrasavininkas. Viena namo pusė mano, kita kaimyno. Siūlau kaimynui keisti viso namo (30 metų senumo) šiferinę stogo dangą nauja, tačiau jis nesutinka. Savo stogo dalies keitimui sutikimo taip pat negavau. Ką daryti tokiu atveju, kai ES skatina šiferinių stogų keitimą naujomis ekologiškomis dangomis, o kai kurie Lietuvos piliečiai tai ignoruoja? Ar galiu keisti stogo dangą savo namo pusėje už savo lėšas ir apšiltinti savo namo dalį be bendrasavininko sutikimo?
- Ar paramos pareiškėjas būtinai turi būti dokumentaliai namo savininkas? Ar pareiškėjas tiesiog gali būti buvęs namo savininkas (dabar namas padovanotas dukrai), tačiau jame gyvenantis ir deklaruojantis gyvenamąją vietą jau apie 40 metų?
- Turiu sodybą, kurioje 15 metų deklaruota gyvenama vieta ir gyvena mano tėvai pensininkai, mano gyvenama vieta deklaruota kitur, ar galiu teikti paraišką stogo pakeitimui?
- Kur galima utilizuoti asbesto turinčias atliekas?
- Ar asbestines atliekas išvežanti įmonė sąskaitoje-faktūroje gali rašyti "už asbesto atliekų išvežimą", ar būtinai reikia rašyti pilną pavadinimą "už atliekų išvežimą ir šalinimą". Ar man kompensuos už šią paslaugą, jei bus nepilnas pavadinimas?
- Laba diena, jei šalia gyvenantis ir sunkvežimį turintis ūkininkas nuveš į utilizavimo vietą asbestinį šiferį, tačiau neišrašys man tai patvirtinančio dokumento, kaip bus su kompensacija? Ar pakanka turėti tik utilizacijos įmonės išduotą kvitą, kad pridaviau atitinkamą šiferio kiekį? Ar aš būtinai turiu nuomotis mašiną iš įmonės ir pristatyti apmokėjimo kvitą ir kelialapio kopiją?
- Šiandien per radiją išgirdau, kad privatiems namams įsirengus alternatyvų šildymą, kaip geoterminis šildymas, valstybė kompensuoja įsirengimo išlaidas. Aš jau 2008 metais įsirengiau geoterminį šildymą. Tada dar nebuvo priimtas valstybės nutarimas dėl kompensacijos. Ar dabar galiu tikėtis kompensacijos, nes mes paliekam kaip ir nuskriausti valstybės.O gamtą tausojam. Ačiū.
- Kodėl nėra programos energijos šildymui sumažinti privačiuose namuose? Ten šildymui kūrenami labai neefektyvūs seni katilai ir 50 proc. šilumos išeina į orą.
- Noriu sužinoti, ar keičiant Nemenčinėje privačiame name seną kieto kuro (malkos ir anglys) katilą į modernų biokuro katilą, galime tikėtis finansinės paramos? Kokios būtų sąlygos?
- Mane domina individualaus namo renovavimo programos įgyvendinimas. Norėčiau konkretaus atsakymo nuo ko pradėti namo renovaciją t.y. teisinė projekto pradžios bazė: kur kreiptis, ką užpildyti, kokio atsakymo ir kada laukti ir t.t.)?
- Ar yra nustatyti tam tikri reikalavimai, kuriuos turi atitikti individualaus namo savininkas, teikiantis paraišką namo renovavimo išlaidų kompensavimui pagal LAAIF individualių namų renovacijos programą?
- Tik dabar sužinojome apie galimą fasado apšiltinimo kompensavimą, o darbus jau pradėjome, ar dar galime pretenduoti į paramą? Be to, apšiltiname tik 2/3 individualaus namo, nes vienas iš trijų butų namo savininkų nenori apsišiltinti.
- Ar kompensuotų valstybė namo sienų apšiltinimą pagal LAAIF individualių namų renovacijos programą?
- Ką būtent valstybė kompensuoja pagal LAAIF individualių namų programą?
- Kokie galimi sienų apšiltinimo variantai, kai tarp dviejų greta esančių namų yra nedidelis tarpas (~15 cm)? Kokie galimi sprendiniai tai sienai apšiltinti?
- Medinio namo sienos apšiltinamos fasadine mineraline vata ir uždengiama vėjo izoliacine plėvele. Ar reikalinga garo izoliacine plėvelė (membrana)?
Daugiabučių namų renovacija
- Ar verta investuoti į susidevėjusio namo fasado šiltinimą? Ar neatsitiks taip, kad dėl amžiaus ir susidevėjimo pastato neišeis kokybiškai renovuoti ir pinigai bus išleisti veltui?
- Ar daugiabučiams (5 aukštų) namams Lietuvoje taikomas sienų tarpų šiltinimas (pripurškimas) poliuretano putomis, ekovata, polistireno granulėmis ar kt. medžiagomis? Ar verta taip šiltinti, ar tai nereikalingas darbas ir naudos mažai? Gal žinote, kur tai daryta?
- Koks buto plotas yra remiamas socialiai remtiniems žmonėms (vienam, dviem ir trim buto gyventojams). Ar yra socialiai remtino juridinis apibūdinimas (mėnesio pajamos, neįgalumas ir pan.)?
- Esu našlė, auginu tris mergaites, vyriausioji yra 18 metų. Ji mokosi LSAMU medicinos fakultete II kurse, likusios dvi mokosi pagrindinėje mokykloje ir gimnazijoje. Nesu socialiai remtina. Ar man priklauso kokia lengvata už buto renovaciją?
- Mūsų namą ruošiasi renovuoti, būto savininkai esame kartu su vyru, aš turiu neįgalumą (60%), kompensacijos už šildymą negaunam, kadangi dar dirbam. Kokia kompensacija priklauso už namo renovavimo išlaidas? Ar pasikeis mokėtinos išlaidos jeigu po 1 ar 2 metų nedirbsim ir priklausys kompensacija už šildymą?
- Ar bus taikoma kompensacija, jeigu prasidėjus namo renovacijai pasikeis buto savininkas į socialiai remtiną?
- Esame pensininkai-mokytojai. Kompensacijų negauname. Ar galėsime gauti kompensaciją už daugiabučio renovaciją?
- Iki 2015 10 01 renovacijos užbaigti nespėsime, didele dalimi dėl administratoriaus kaltės. Kaip keisis valstybės kompensuojama suma? Ar galios kažkoks naujas % visiems darbams, ar bus išdalinta, pvz. dalis su esamu 40% ir dalis su nauju?
- Ar turi teisę namo administratorius rinkti 16Lt. mėnesinį mokestį už renovacijos administravimą, kol nėra patvirtinti jokie planai? Pvz. kol vyksta investicinio plano sudarymas, balsavimas, plano klaidų taisymas ir t.t. Mūsų name tai trunka jau pusę metų. Ar šios lėšos bus kompensuojamos?
- Ar galima išimties tvarka gauti kompensaciją už renovaciją? Nesame socialiai remtina šeima, tačiau nuolatos turime skolų už paslaugas: butui paimta būsto paskola, kurią dar turime mokėti 13 metų, auginame du nepilnamečius vaikus, vienas iš jų turi neįgalumą. Mes neįstengiame buto iš vidaus sutvarkyti, vaikams nupirkti tinkamus baldus, o čia dar renovacija kainuoja tiek, kiek mūsų butas ( 43 400 Lt.).
- Motinai 78 metai, ji gyvena Kaišiadoryse, yra tremtinė. Jų namą žada renovoti ar yra lengvatos ar kompensacijos tremtiniams?
- Daugiabutis, kuriame gyvena garbaus amžiaus tėvai yra renovuojamas. Kodėl yra reikalaujama iš gyventojų sumokėti visą kainą (100%) už renovaciją dabar, neva valstybė, žadėtą 40%, kompensuos vėliau? Kodėl dabar valstybė nepadengia tų 40%? Kokios garantijos, kad 40% bus padengta? Kodėl aštuoniasdešimtmečiai tėvai turi imti paskolą, norėdami sumokėti už valstybę 40%?
- Ar galima gauti paramą įsirengiant saulės fotovoltų elektros jėgainę ant renovuojamo daugiabučio namo stogo ar sienos? Pagaminama elektra bus naudojama namo reikmėms, pvz. geoterminiam šildymui, šilumos siurbliui, bendrųjų erdvių apšvietimui ar saulės kolektoriaus reikmėms.
- Kas LR gyventojams moka kompensaciją už renovacijos išlaidas? Ar tai LR biudžeto pinigai ar ES fondų pinigai?
- Ar tikrai reikalinga kas tris mėnėsius pristatyti pažymas iš seniūnijos dėl kredito ir palūkanų kompensavimo?Asmuo 90 metų, ligotas, vienišas.
- Ar mirus žmogui jo artimiesiems reikės grąžinti kompensaciją (jos dalį), kuri jam buvo išmokėta?
- Esame pensininkai, gyvename dviejų kambarių bute, namą ruošiasi renovuoti, gauname už šildymą kompensaciją, tačiau žmonos motina, žmonai padovanojusi savo vieno kambario butą ir gyvena uzurfrukto teisėmis kitame name, kurį irgi ruošiasi renovuoti. Žmonos motina taip pat gauna kompensaciją už šildymą, ar renovavus namus bus kompensuojama renovacijos išlaidos už abu butus, to kol uzurfrukto teisėmis gyvenantis turės teisę i kompensaciją?
- Esu našlė, gyvenu viena, man nustatytas nedarbingumas visam laikui. Iki dabar gaudavau kompensaciją. Namą, kuriame gyvenu, ruošiasi renovuoti. Aš renovacijai pritariau - tai paliūdyti gali kaimynai. Susirinkimuose dalyvaudavau, bet tuo metu, kai vyko balsavimas dėl renovacijos buvau išvykusi, todėl raštiškai nepasirašiau. Dėl to man už būsto šildymą ir karštą vandenį kompensacijos nebemoka. Kaip man reiks gyventi toliau ir mokėti mokesčius, jei aš dabar gyvenu tik iš invalidumo pensijos?
- Ar renovuojant daugiabutį priklausytų kompensacija pensininkui, kuris turi pusės buto nuosavybę, tačiau kitą buto dalį yra paveldėjęs sūnus (bendrasavininkis), kuris gyvenamos vietos čia nėra deklaravęs - gyvena užsienyje. Visus buto mokesčius , tame tarpe ir komunalinius moka bute gyvenantis asmuo?
- Daugiabutyje bus atliekama elektros tinklų renovacija. Aš gyvenu viena, mano pensija yra 470 Lt. Ar galiu kreiptis dėl kompensacijos ir kur? Toks pats klausimas dėl stogo remonto darbų ir kitų didelio mąsto darbų.
- Ar prieš renovaciją arba renovacijos metu savo lėšomis namo butuose (name 18 butų), įsirengus autonominį šildymą kiekvienam butui, naudojant dujinius katilus ir tuo pačiu, atsisakant esamo centralizuoto šildymo, bus tai kompensuojama?
- Ar už renovaciją bus mokama tik šildymo sezono metu, ar visus metus? Kaip bus su apmokėjimu, kai gaunama kompensacija už šildymą?
- Norėčiau sužinoti, kur kreiptis dėl kompensacijos už namo renovaciją, jeigu žmogus yra pensininkas, kuris gauna nuolaidas už karštą vandenį ir šildymą?
- Kokia valstybės parama bus teikiama nepasiturintiems ar renovacijos proceso metu tapusiems nemokiais gyventojams?
- Mano tėvas yra pensininkas, jis ruošiasi dovanoti butą dukrai. Ar renovuojant namą tėvas gaus jam priklausančią kompensaciją?
- Koks yra po renovacijos neišmokėto kredito buto paveldėjimo mechanizmas, savininkui mirus?
- Ar socialiai remtini gyventojai, kurie nepritars namo energinio efektyvumo didinimo projekto įgyvendinimui, praras teisę į šildymo išlaidų kompensacija?
- Kas atsitiks, jeigu buto gyventojas neteks kompensacijos?
- Kas bus, jeigu po renovacijos pasikeis buto savininkas?
- Ar asmenys, gyvenantys pastate, kuris bus renovuojamas, gali sumokėti už renovaciją iš asmeninių lėšų jei didžioji dauguma gyventojų būsto renovacijai ims paskolas iš banko? Ir ar tiems asmenims taip pat bus skiriama valstybės parama?
- Mūsų name gyvena keletas socialiai remtinų šeimų, norėčiau sužinoti ar namo gyventojams, kurie negauna kompensacijų už šildymą, nereikės sumokėti ir už socialiai remtinas šeimas?
- Kokio dydžio (proc.) kompensacijos galima tikėtis namo išorės ir vamzdyno renovacijai, jei namas iš dalies renovuotas (apšiltintas stogas, pakeisti laiptinės langai ir durys, renovuotas šilumos punktas). Per pastaruosius 2 metus (2012, 2013) patalpų, butų šildymui ir cirkuliacijai (gyvatukui) šilumos energijos sunaudota 110,9 ir 106,6 kWh/m2 (vidutinis metinis).
- Kokios valstybės paramos tikėtis šiuo metu pradedant namo atnaujinimą?
- Kokias lengvatas valstybė suteikia asmenims dalyvaujantiems būsto renovacijos programoje?
- Nuo kada prasideda įmokos bankui? Nuo rangos darbų pradžios, ar jiems pasibaigus?
- Kada bankas gali atsisakyti suteikti paskolą?
- Ar bus galima grąžinti paskolą anksčiau nei numatyta sutartyje?
- Sakykite, kas administruos paskolos grąžinimą ir bus už jį atsakingas?
- Numatyta, kad kredito terminas yra 20 metų, ar galima kreditą imti 10-15 metų laikotarpiui?
- Kokias sąlygas teikia bankas asmenims prašantiems paskolos daugiabučio renovacijai? Ar paskolos palūkanos staiga nešaus į viršų?
- Ar reikalingas užstatas norint gauti paskolą būstui atnaujinti?
- Kas bus daugiabučio būsto renovacijos paskolos gavėjas?
- Mūsų daugiabutyje kiekvienas savo nuožiūra yra įsistiklinę balkonus (plastikiniai, aliuminio profilio rėmai, pas kitus visai nėra). Šiuo metu yra sudaromas (perskaičiuojamas) investicinis planas ir dauguma gyventojų balkonų nenori stiklinti. Pas mane bute yra plastikinis rėmas ir pasak administratorių jį tektų išimti, nes neapšiltinama vieta tarp sienos ir lango rėmo, todėl trukdytų apšiltinimui, o jei sutiktų kiti gyventojai stiklintis balkonus jį vis tiek išimtų ir dėtų kaip numatoma aliuminio profilio rėmą. Ką tokiu atveju patartumėte, nes stiklinimo kainos yra nepagrįstai išpūstos ir aš nesutinku jo išimti?
- Mūsų balkonai įstiklinti plastiku, bet mes jų nenorime keisti,o renovuojant nori dėti aliuminio profilius. Balkonai stiklinti 2008 metais. Sako, kad reikalingas projektas tada jų nelies. Ar yra kokia galimybė, kad liktų plastikinis balkonas?
- Mūsų bendrija svarsto galimybę renovuoti daugiabutį. Yra daug nepritariančių namo renovacijai, tarp jų ir aš, nes nukentės tik prieš tris metus atliktas ,,euro" remontas. Ar turi statybininkai teisę per prievartą atnaujinti vamzdyną ir keisti langus jei aš tokiems darbams nepritariu?
- Nenoriu stiklinto balkono, už kurį dar turėčiau mokėti. Ar gali atsisakyti įstiklinimo?
- Ar investiciniame plane nurodytos planuojamos kiekvieno buto mėnesinės įmokos yra galutinės, ar dar bus tikslinamos techninio projekto metu? Įtariame, kad yra palikta daug klaidų, tačiau taisėme jau tris kartus ir nebeturime laiko tai daryti dar kartą.
- Daugiabučio renovacijai gyventojams buvo pateikti priemonių paketai A ir B. Gyventojai pasirinko B, tačiau nori sienų apšiltinimą akmens vata, numatytą šiame pakete, pakeisti į apšiltinimą polistireniniu putplasčiu, numatytu pakete A. Nors šilumos perdavimo koeficientas U≤0,20(W/m2K) būtų toks pat abiems atvejais, namo administratorius to daryti neleidžia. Ar tai teisėta ir kur kreiptis ginant savo teises?
- Esame įtraukti į renovuojamų namų sąrasą. Pirmame aukšte neturime balkonų. Ar yra galimybė juos įsirengti renovacijos metu ir kaip? Ką turėtume daryti?
- Prieš prasidedant renovacijai, namo gyventojai buvo patikinti, kad namo spalvą galėsime rinktis mes. Dabar sužinome, kad namo spalvą savivaldybės architektė jau patvirtino. Nematėme jokių pasiūlymų variantų, o dabartinė patvirtintoji mūsų netenkina, nes ji juoda su salotine. Kokių teisių turi namo gyventojai, pasirinkdami savo būsto spalvą?
- Laba diena, mūsų daugiabučio namo renovacijos projekto investicijos paskirstytos (2 paketai) pagal bendrą plotą kiekvienam butui atskirai, kurį sudaro buto naudingas plotas + palėpės plotas. Norėtume suprasti, kokiu pagrindu įtrauktas palėpės plotas? Mūsų daugiabutis 4 aukštų, su šlaitiniu stogu, kuriame burtų keliu išdalintas netolygus palėpių plotas. Statant daugiabutį į palėpę nebuvo įvesta jokių komunikacijų, kurių nėra iki šiol. Nei elektros įvadų, nei vandentiekio, nei kanalizacijos, nei šildymo sistemos. Tai tik plytinės keturios sienos, kurių aukštis vietomis nesiekia 1 metro ir daug kur kiauras azbestinis stogas. Kiekvienas gyventojas savo lėšomis atsimūrijo sau skirtą plotą ir įteisino "Registrų centre".
- Prieš renovuojant daugiabutį, buvo nuspręsta, kad namų bakonai bus šviesiai pilkos spalvos. Tą mums patvirtino ir bendrijos pirmininkas. Jis taip pat patvirtino, kad aliuminio konstrukcijos stiklintas balkonas nebus išmontuojamas. Kadangi balkono stiklinimui buvo priskaičiuotos prelimenarios kainos nerealios, aš įstiklinau balkoną pati...Dabar prasidėjus renovacijai išaiškėjo ,kad balkonai bus vyšninės spalvos....Architektas pakeitė spalvą ir pirmininkas sako, kad mano balkonas bus išmontuotas. Kokios mano teisės? Mūsų name 4 tokie balkonai. Ir ar bus nuimtas finansavimas, jeigu aš neleisiu išmontuoti?
- Ar prieš rengiant investicinį projektą nereikėtų atlikti pastato energetinį auditą, nes faktinės šiluminės energijos sąnaudos namo patalpų šildymui yra 129,79 kW/m²/metus, o skaičiuojamosios namo šiluminės energijos sąnaudos namo patalpų šildymui pagal energinio naudingumo sertifikato duomenis yra 229,86 kW/m²/metus, t. y. 77,1 % daugiau, dėl to iš esmės keičiasi 5 lentelės 7,3 punkto duomenys ir kiti duomenys?
- Ar rengiant investicinį namo renovacijos projektą, nereikėtų vadovautis LR aplinkos ministro įsakymo 2009 m. lapkričio 10 d. Įsakymo Nr. D1-677 „Dėl daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projekto rengimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo 2014 birželio 5 d. Nr. D1-503. Mūsų daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projektas buvo pristatytas 2014 liepos 15 d.
- Šiauliuose renovuojant Šiaulių universiteto humanitarinį fakultetą nebuvo šiltinamos pastato sienos ir nekeičiami ketaus radiatoriai, o mūsų namui (Šiauliai, P. Višinskio g. 14) rekomenduojama sienas šiltinti, radiatorius keisti. Pastatai yra vienų metų statybos, tai ir statybinės medžiagos buvo panaudotos tos pačios, net pastatai yra panašios formos. Motyvuokite, kodėl taip skiriasi pastatų atnaujinimo( modernizacijos) projektai.
- Kiek kainuoja blokinio namo 1 m2 ploto renovacija.
- Jeigu namas planuoja renovaciją pagal JESSICA programą, ar gali skelbti atskirus konkursus techniniam projektui parengti ir rangos darbams?
- Ar atsiradus nenumatytiems, bet būtiniems papildomiems darbams, jiems bus suteikiama parama?
- Kiek vienam butui vidutiniškai kainuoja namo renovacija?
- Mūsų daugiabutis priklauso bendrijai. Buvo pritarta renovacijai, tačiau paruošus dokumentus atsirado neatitikimų dėl pastato ploto? Kokias dokumentais/procedūromis remiantis yra rengiamas investicinis planas?
- Planuoja renovuoti daugiabutį, kuriame gyvenu, ar yra kokia nors galimybė atsisakyti renovacijos?
- Esame vaikų ugdymo organizacija. Mums pasiūlė nuomotis patalpas daugiabučio namo rūsyje. Namas sovietinių laikų - rūsys seniau buvo naudojamas kaip statybininkų valgykla. Čia pravestos šildymo sistemos, tačiau viskas jau sena. Namo gyventojai kalba apie greitą šio namo renovaciją. Ar į tokių bendrabučio tipo namų renovaciją įeina tokių vidaus patalpų su vamzdynais pertvarka?
- Norėjau pasidomėti dėl medinio daugiabučio namo dalyvavimo renovacijos programoje, kuri yra dalinai finansuojama. Kokius kriterijus turi atitikti pastatas?
- Kokią naudą atneš būsto renovavimas?
- Kokie namai gali dalyvauti daugiabučių namų renovacijos programoje?
- Nuo ko reikėtų pradėti daugiabučio renovaciją?
- Kas turėtų organizuoti daugiabučio renovavimo darbus?
- Ar būtina įsteigti namo bendriją, norint renovuoti daugiabutį namą?
- Kiek butų savininkų turi pritarti būsto renovacijai, kad būtų galima pradėti darbus?
- Kaip reikia informuoti namo gyventojus apie susirinkimą?
- Ką daryti jei buto nuosavybės teisės priklauso nepilnamečiui?
- Ką daryti jei asmuo yra išvykes į užsienį?
- Ką daryti jei buto savininkas yra miręs?
- Kodėl prie šilumos sutaupymo procento nepridedami anksčiau kaip prieš 5 metus pagal tą pačią programą atlikti darbai (dalinė renovacija)?
- Parengtame investiciniame projekte siūlo keisti vienvamzdę šildymo sistemą į dvivamzdę, įrengiant termostatinius ventilius bei šilumos daliklius individualiai apskaitai. Ar tai galima padaryti ir nekaičiant sistemos?
- I ir V aukšto gyventojų butuose taip pat kraštinių laiptinių butuose, kuriuose daugiau išorinių lauko sienų, temperatūra šildymo periodu yra 1–3 laipsniais žemesnė nei namo viduryje esančiuose butuose. Ar nepraktikuojama šiuose butuose padidinti radiatorių sekcijų skaičių (1–3 vnt.) taip išlaikant vienodą temperatūrą viso namo butuose ir nekeliant temperatūros visam namui? Ar taip galima daryti?
- Kaip išvengti tokių atvejų kaip neseniai nuskambėjusi daugiabučio renovacija Klaipėdoje, kur pradėjęs darbus rangovas staiga bankrutavo?
- Kas atsako už rangos darbų kokybę tuo atveju, kai defektai išlenda renovacijai pasibaigus ir rangovas jau yra bankrutavęs?
- Ar nepažeidžiamos žmogaus teisės jam "užkraunant" priverstinę paskolą 20-čiai metų? Ką apie tai mąsto konstitucinis teismas? O gal reikėtų kreiptis į Strasburą?
- Mūsų name šiomis dienomis turi prasidėti renovacija, bet butai dar neturi sąmatos. Nežinome, kiek reikės mokėti už langų pakeitimą, už balkonų stiklinimą ir kitus darbus. Pirmininkas nesutinka paaiškinti. Paskutinis susirinkimas buvo 2013 m. vasarą, kai dauguma gyventojų atostogavo. Ir parašai dėl renovacijos buvo surinkti neteisėtai. Kaip aš galiu sutikti su paskola, jei nežinau, kiek man kainuos renovacija?
- Rugpjūčio mėn. prasidėjo daugiabučio namo fasado renovavimo darbai, bet per susirinkimus paaiškėjo, kad bus keičiamas ir vamzdynas, keičiami radiatoriai. Mano bute yra padarytas kapitalinis remontas, butas apdraustas, "špižinių" radiatorių keisti į metalinius visai nenoriu. Kreipiausi į namo administratorių, kad nesutinku keisti radiatorius į metalinius, nes nesu informuota apie kokybę, be to kai kuriuos darbus namą administruojanti bendrovė yra atlikusi ankščiau, už viską turėjau sumokėti ir visai nenoriu už tą patį darbą mokėti dar kartą. Administratorius atsakė, kad keisti ką nors yra vėlu. Darbininkus privalėsiu įsileisti, jeigu ne tai bus iškviesta policija, vėliau bus kreiptasi į teismą ir man teks apmokėti visas išlaidas. Paprašiau parodyti man mano bute atliekamų darbų sąmata, taip pat nesutiko parodyti, motyvuodamas tuo, kad kai bus visi darbai atlikti, tai ir pamatysi. Ar turi namo administratorius pateikti butui priklausantį darbų sąrašą?Ar galiu atsisakyti keisti radiatorius? Manau, kad išpirkas butas yra mano nuosavybė.
- Parengtame daugiabučio investiciniame projekte nėra įtrauktos namo rūsyje esančios negyvenamos, privatizuotos patalpos, kuriose yra įkurta biliardinė, įrengta slėptuvė. Ar tai teisėta?
- Paruošiau dokumentus namui renovuoti. Iš ,,Registro centro" gavau bendrijos gyventojų patvirtintą sąrašą dėl butų nuosavybės. Paaiškėjo, kad 11 bendrijos gyventojų su butais privatizavo rūsio sandėliukus. Skirdamas bendrijai paskolą renovacijai ,,Swedbank", vadovaudamasis Aukščiausiojo Teismo nutartimi, skaičiuodamas investicijos paskirstymą butams, prie šitų butų plotų reikalauja pridėti rūsio plotą, t. y. 4 kvadratus. Gyventojai nesutinka. Kaip pasielgti ir į ką kreiptis?
- Kokia taikoma atnaujinamo daugiabučio namo projekto administratoriui atsakomybė už netinkamai administruojamą projektą ? Pvz. ne laiku sutvarkomi ir pateikiami VšĮ Beta dokumentai, nesuorganizuojamas rangos darbų konkursas iki 2014-10-01, arba neteisingai apskaičiuojami valstybės paramos dydžiai dėl ko sumažėja arba išvis gali būti neskirta valstybės parama, pasirašomi darbų perdavimo aktai, kai darbai atlikti netinkamai, nepervedamos laiku finansuotojui lėšos, dėl ko skaičiuojamos 0,04 dydžio delspinigiai ir pan.)