Daugiabučių modernizavimo procese svarbus vaidmuo gyventojams
Patikslinus statybos techninį reglamentą (STR) „Statinio projektavimas“, nuo šiol senų daugiabučių gyventojai, nutarusieji renovuoti savo būstą, galės patys aktyviai dalyvauti rengiant ne tik namo modernizavimo investicijų planą, bet ir techninį darbo projektą – spręsti, ar jiems priimtinos projektuotojų siūlomos priemonės namui šiltinti, jo išvaizdai gražinti ir pan.
„Toks techninio darbo projekto „filtras“ pirmiausia naudingas būsto savininkams. Jeigu jiems netinka kokie nors projektuotojų sprendiniai, gali su jais nesutikti ar siūlyti kitokius, žinoma, pagrįsdami savo poziciją“, – sako ministras.
Vienas svarbiausių šio STR pakeitimų – nuostata, kad daugiabučio atnaujinimo techninis darbo projektas negali būti tvirtinamas, prieš tai jo viešai neaptarus su butų ir kitų namo patalpų savininkais. Privalu atsižvelgti į jų pastabas bei pasiūlymus ir, jeigu reikia, po aptarimo projektą patikslinti ir tik tada tvirtinti nustatyta tvarka.
Be STR atitinkamai patikslintas ir Daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) investicijų plano rengimo tvarkos aprašas. Jame numatyta, kad investicijų planas yra sudėtinė pastato atnaujinimo projekto dalis. Todėl šiam planui taikomos Statybos įstatymo nuostatos, numatančios projektų rengimo reikalavimus, jų rengėjų pareigas ir atsakomybę.
Aplinkos ministerijos informacija
Komentarai (192)
Susijusios naujienos
-
Kaip gauti paramą stogams keisti – pagrindiniai reikalavimai 2020-03-02
Kaimų gyventojai, norintys pakeisti asbestinius namų stogus, nuo kovo 2 d. galės teikti paraiškas paramai gauti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos srities „Parama investicijoms į visų rūšių mažos apimties infrastruktūrą“ veiklą „Asbestinių stogų dangos keitimas“.