Efektyvūs sprendimai sienų šiltinimui (II)
„Paroc“ sprendimai sienų šiltinimui II dalis. Vėdinamos sienos su viengubu karkasu
Pristatydami efektyvius sprendimus sienų šiltinimui pirmojoje šio straipsnių ciklo dalyje aptarėme vėdinamų sienų su dvigubu karkasu įrengimo ypatybes. Antrojoje straipsnių ciklo apie sienų šiltinimą dalyje pristatome vėdinamų sienų įrengimą su viengubu karkasu.
Taigi, vėdinamos sienos yra tai tokios sienos, kuriose tarp šilumos izoliacijos ir apdailos sluoksnio paliekamasoro tarpas, kuriuo juda lauko oras,o sienos apačioje ir viršuje yra įrengiamos angos lauko orui patekti į oro tarpą.
Vėdinamų sienų apdailos medžiagų pasiūla yra tikrai didelė – nuo medžio ir plastiko dailylenčių iki fibrocemenčio, aukšto slėgio laminato, keramikos ar aliuminio kompozicinių plokščių bei plytų mūro. Vėdinamų sienų šiltinimui naudojamos medžiagos ir jų įrengimas priklauso nuo fasado apdailos tvirtinimo sprendimo ir sienos konstrukcijos: dviejų lygių, apie kurį kalbėjome pirmoje straipsnių ciklo dalyje ir vieno lygio, kurį ir aptarsime plačiau.
Vieno lygio karkaso sistemos atveju šilumos izoliacija yra mechaniškai pritvirtinama prie sienos- jai nebereikia įrengti papildomo II karkaso. Karkasas yra reikalingas tik fasadų apdailos medžiagos tvirtinimui. Prie sienos įrengiami laikikliai, o prie jų pritvirtinamisienos apdailos tvirtinimui skirti profiliuočiai.
Šiuo atveju šilumos izoliaciją galima įrengti iš dviejų sluoksnių arba vieno sluoksnio. Dviejų sluoksnių izoliacijos apatiniam sluoksniui rekomenduojame naudoti PAROC®eXtra™ arba PAROC®WAS 50, o ant viršaus įrengti apsaugą nuo vėjo iš PAROC® WAS35t, PAROC® WAS 25t arba PAROC® Cortex™. Mes rekomenduojame naudoti vienasluoksnę PAROC®Cortex One™ plokštę, kuri kaip ir PAROC® Cortex™ yra padengta specialia danga, laidi vandens garams, ypatingai mažai laidi orui ir yra nedegi. Naudojant pilną PAROC® Cortex One™ sistemą su visomis papildomomis sandarinimo juostomis, ne tik sutaupysite laiko, bet ir įrengsite kokybišką sieną šilumos taupymo ir sandarumo požiūriu.
Vertikalaus viensluoksnio vėdinamos sienos karkaso sistema su vienu izoliacijos sluoksniu
Vertikalaus viensluoksnio vėdinamos sienos karkaso sistema su dvigubu izoliacijos sluoksniu
Vieno lygio karkaso vėdinamos sienos sistemos montavimo instrukcija:
Metalinio karkaso tipą, žingsnį, elementų storį, reikiamus varžtus, jų diametrą ir skaičių turi parinkti kvalifikuoti specialistai, įvertindami sienos ir apdailostipą, pastato aukštį ir orientaciją, vėjo apkrovas konkrečiose zonose ir kita. Tarp metalinių elementų ir sienos naudokite termoizoliacinę tarpinę.
Tarp karkaso elementų sumontuokite šilumos izoliaciją PAROC® eXtra™ ir apsaugos nuo vėjo plokštes. Jei apsaugai nuo vėjo naudojate PAROC® Cortex™ arba viensluoksnį sprendimą su PAROC® Cortex One™, plokščių sandūrų, pastato kampų bei angokraščių sandarinimui naudokite PAROC® XST 020 ir PAROC® XST 021 juostas.
Pritvirtinkite vertikalius profiliuočius, formuojančius mažiausiai 30 mm oro tarpą. Sumontuokite fasado apdailos sluoksnį.
Šilumos izoliacijos sluoksnio iš akmens vatos plokščių tvirtinimo schemos
Šilumos izoliacijos ir 2 sluoksnių tvirtinimas
Šilumos izoliacijos iš vieno sluoksnio tvirtinimas
Kiekvienas statytojas turi žinoti, kad:
• šilumos izoliacija turi priglusti prie šiltinamo paviršiaus;
• šilumos izoliacijos plokštės turi būti perstumtos vienakitos atžvilgiu;
• įrengiant dviejų sluoksnių šilumos izoliaciją, antro sluoksnio gaminiai turi uždengti po jais esančių plokščių siūles;
• plyšiai tarp šilumos izoliacijos plokščių turi būti užkamšyti (užpildyti);
• įrengiant šilumos izoliaciją ar apsaugą nuo vėjo iš PAROC® Cortex™ plokščių sandūros, pastato kampai bei angokraščiai turi būti sandarinami specialiomis juostomis;
• kai šilumos izoliacijos sluoksnis vėdinamose sienose įrengiamas iš universalių plokščių, būtina įrengti apsaugą nuo vėjo.
Kituose straipsnių ciklo apie efektyvius sienų šiltinimo būdus dalyse supažindinsime su trisluoksnio mūro ir tinkuojamų sienų šiltinimo ypatumais.
Komentarai (4)
Susijusios naujienos
-
Kaip gauti paramą stogams keisti – pagrindiniai reikalavimai 2020-03-02
Kaimų gyventojai, norintys pakeisti asbestinius namų stogus, nuo kovo 2 d. galės teikti paraiškas paramai gauti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos srities „Parama investicijoms į visų rūšių mažos apimties infrastruktūrą“ veiklą „Asbestinių stogų dangos keitimas“.