Efektyvūs sprendimai sienų šiltinimui (III)
„Paroc“ sprendimai sienų šiltinimui III dalis. Nevėdinamos sienų šiltinimo sistemos.
Pristatydami efektyvius sprendimus sienų šiltinimui pirmuose dviejuose šio ciklo straipsniuose supažindinome su vėdinamų sienų įrengimu, naudojant dvigubą arba viengubą karkasą ir įrengiant trisluoksnio mūro sienas. Paskutiniame šio ciklo straipsnyje siūlome susipažinti su nevėdinamų sienų apšiltinimo sprendimais.
Nevėdinamos sienos yra tokios sienos, kuriose nėra vėdinamo oro tarpo ir apdailos sluoksnis glaudžiai liečiasi su šilumos izoliacija. Plačiai paplitę tinkuojami fasadai ar tinkuojamos sienos – literatūroje vadinamos išorinės tinkuojamos sudėtinės termoizoliacinės sistemos yra viena iš pagrindinių nevėdinamų sienų rūšių.
Tinkuojamos sienos
Išorinė tinkuojama sudėtinė termoizoliacinė sistema yra įrengiama statybos aikštelėje. Tai mūrinių, mūrinių tinkuotų, betoninių, betoninių tinkuotų vertikalių, horizontalių ar pasvirusių atitvarų šiltinimo sistema, kurios apdaila yra tinkas. Šią sistemą sudaro sistemos gamintojo tiekiamas gamyklinių statybos produktų rinkinys:
- sistemos klijai ir/arba mechaninio tvirtinimo elementai;
- sistemos termoizoliacinės medžiagos,
- armuotasis sluoksnis,
- armavimo tinklelis
- sistemos išorinis apdailos sluoksnis.
Tinkuojamų sienų įrengimą reglamentuoja STR 2.01.10:2007 „Išorinės tinkuojamos sudėtinės termoizoliacinės sistemos“. Be to atitvarų projektavimui ir statybai turi būti naudojamos tik Europos techninį liudijimą (ETL) turinčios ir CE ženklu ženklintos išorinės tinkuojamos sudėtinės termoizoliacinės sistemos.
Šilumos izoliacijos sluoksnis ant sienų gali būti įrengiamas keliais būdais:
- I būdas- kai šilumos izoliacinis sluoksnis yra tik klijuojamas,
- II būdas- kai tvirtinamas tik mechaniškai,
- III būdas kai šilumos izoliacinis sluoksnis ir klijuojamas ir tvirtinamas mechaniškai.
Kuris būdas yra taikomas priklauso nuo sienos pagrindo, šiltinimo medžiagos bei sistemos tiekėjo Europiniame Techniniame Liudijime (ETL) pateikiamų instrukcijų.
Lietuvoje plačiausiai naudojamas mišrus būdas, kai šilumos izoliacija yra klijuojama prie sienos ir tvirtinama mechaniškai.Tinkuojamų fasadų sistemos yra sertifikuojamos, ženklinamos CE ženklu ir parduodamos kaip vientisas kompleksas. Atkreipkite dėmesį, kad į vieną šiltinimo sistemą sudėję skirtingų sistemų elementus galite patirti daugiau nuostolių nei sutaupyti.
Tinkuojamos sudėtinės termoizoliacinės sistemos (tinkuojamos sienos) plačiai naudojamos tiek šiltinant naujus, tiek renovuojant senus pastatus.
Šiemet „Paroc“ atnaujino tinkuojamų fasadų šilumą izoliuojančių plokščių asortimentą ir pateikė rinkai akmens vatos plokšte s„PAROC Linio“. Tai yra nedegios, apkrovą laikančios, ypač efektyvios šilumos izoliacijos plokštės, skirtos tiek renovuojamų tiek ir naujai statomų pastatų sienų šiltinimui, kai fasado apdaila yra plonasluoksnis tinkas.
Šios plokštės pasižymi puikiomis šilumą izoliuojančiomis savybėmis, tad šilumos nuostoliai per sienas bus mažesni, o patalpose bus sukurtas geresnis mikroklimatas. „Paroc“ akmens vata yra porėta medžiaga ir puikiai slopina garsą. Be to ji yra laidi vandens garams, o plokščių matmenys išlieka stabilūs veikiant ir aukštai temperatūrai ir drėgmei. Be to, šios plokštės yra nedegios ir atitinka degumo klasifikaciją A-1 (pagal Euroklases). Tokiu būdu yra padidinamas sienos ilgaamžiškumas, o pastatai apšiltinti PAROC akmens vatos plokštėmis yra saugesni gaisrų atveju.
Išorinė tinkuojama sudėtinė termoizoliacinė sistema su vertikaliai orientuoto plaušo plokšte PAROC®Linio 80
Išorinė tinkuojama sudėtinė termoizoliacinė sistema su plokštėmis PAROC® Linio 10 arba PAROC® Linio 15
Tinkuojamo fasado montavimo vadovas
Tinkuojamų fasadų šiltinimui skirtų akmens vatos plokščių vienas paviršius yra pažymėtas raudona linija ir jis visada turi būti montuojamas vidinėje pusėje, priglaustas prie šiltinamos sienos paviršiaus. Taip užtikrinamas tinkamiausias pagrindas tinkavimui.
Tvirtai ir glaudžiai pritvirtinkite plokštes prie pagrindo stengdamiesi nepalikti oro tarpų, kanalų tarp sienos ir izoliacijos. Perstumkite plokštes taip, kad nesusidarytų keturių kampų sandūra.
PAROC akmens vatos plokštės tvirtinamos klijais ir plastikinėmis tvirtinimo detalėmis. Tvirtinimo metodas ir tvirtinimo detalių kiekis priklauso nuo sienos tipo, vėjo apkrovų ir pastato aukščio. Labai svarbu laikytis sistemos gamintojo nurodymų – kiekvienas sistemos gamintojas turi savo pačių tvirtinimo detales ir klijus, specialiai sukurtus ir patikrintus naudoti pagal tam tikrą paskirtį.
Izoliacijos paviršius turi būti be dulkių ir švarus, kad izoliacija ir tinkuojami sluoksniai tinkamai suliptų. Į tai reikia atsižvelgti laikant, transportuojant izoliaciją ir prieš ją montuojant. Taip pat saugokite plokščių ir lamelių kraštus.
Nepalikite tinkuojamų sistemų izoliacijos paviršiaus be apdailos arba neuždengto ilgesnį laiko tarpą. Ilgesnis oro sąlygų poveikis gali pasendinti tinkuojamos izoliacijos paviršių ir dėl to, tinko skiedinys gali nelipti. Jei atsiranda senėjimo požymių, pašalinkite „negyvą” izoliacijos paviršių (1 - 2 mm), kad paviršiuje vėl būtų sveikas pluoštas.
PAROC akmens vata yra atspari drėgmei ir lietui, tačiau mes rekomenduojame uždengti izoliaciją prieš įrengiant kitus sistemos sluoksnius, ypač esant stipriam lietui.
Akmens vata praleidžia garus ir saugo nuo drėgmės. Jei produkto paviršius sudrėksta sumontavus jį konstrukcijoje, jis paprastai greitai išdžiūva nepadarydamas ilgalaikės žalos šiluminėms produkto savybėms.
Komentarai (2)
Susijusios naujienos
-
Kaip gauti paramą stogams keisti – pagrindiniai reikalavimai 2020-03-02
Kaimų gyventojai, norintys pakeisti asbestinius namų stogus, nuo kovo 2 d. galės teikti paraiškas paramai gauti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos srities „Parama investicijoms į visų rūšių mažos apimties infrastruktūrą“ veiklą „Asbestinių stogų dangos keitimas“.