Individualaus namo renovacijos klaidos
Renovacijos klaidos netrukus išlenda į paviršių ir statybininkų brokas bado praeivių akis. Dėl netinkamų inžinerinių sprendimų žmonėms tenka vėl kviesti meistrus ir tuštinti savo kišenes.
Dar prieš pradedant darbus verta giliau panagrinėti klaidų priežastis, kurios atsiranda ir lydi visą renovacijos procesą. Klaidų išvengti ir surasti racionalius namų atnaujinimo sprendimus, pasirinkti medžiagas padės renovacijos specialistai, konsultuojantys gyventojus telefonu 8 667 78877.
Kas bendra tarp tokių patarlių: „devynis kartus pamatuok, dešimtą kartą pjauk”, „godus moka dvigubai” ir vadybos principo „susimovei planuodamas – planuok susimauti”? Ne paslaptis, kad renovacijos procesas yra sudėtinis, pastatų atnaujinimo projektai ir namų modernizavimo darbai reikalauja kruopštumo bei kokybės.
Specialistai perspėja, kad skaudžiausios renovacijos klaidos tyko nuolat.
Pirma klaida – statybinis ir projektavimo brokas
Dėl perdėto žmonių taupumo ir darbininkų neprofesionalumo kyla daugiausia skaudžių pasekmių. Medžiagos pasirenkamos pigiausios, o dažniausiai individualių namų atnaujinimo darbams samdomi nekvalifikuoti darbininkai. Žmonės taip pat manosi esą visų sričių specialistai ir patys imasi darbų, kuriems atlikti šiuolaikinėmis technologijomis jau reikalingi specialistai.
„Mes daugiau randame ne klaidų, bet aplaidumo ar net nusikalstamą požiūrį. Pavyzdžiui, namuose, kur pro stogą pradeda bėgti vanduo, atidengę seną dangą randame visiškai „šaltą” stogą – niekur nesudėta termoizoliacija arba panaudotos ne tos plėvelės. Čia turbūt net ne klaidos, bet visiškas aplaidumas. Daryta tam, kad padarytų ir įbruktų savo produktą”, – pasakoja nedidelės stogų dengimo ir statybos darbų bendrovės „Modersta” direktorius Zenonas Kuodzevičius.
Antra klaida – nežinojimas ir nenuoseklumas
Specialistas perspėja į namo renovaciją žiūrėti kompleksiškai, nesiblaškyti tarp pasiūlymų ir į pagalbą pasitelkti specialistus – klausti, tikrinti ir kontroliuoti bei stengtis išvengti konstrukcinio broko.
Z. Kuodzevičius pastebi, kad dažnai žmonės siekia sutaupyti ir pastatų atnaujinimo darbus atlieka palaipsniui. Pavyzdžiui, daugiabučių namų gyventojai neretai pradeda keisti langus ar duris laiptinėse, vėliau imasi šiltinti sienas, o individualių namų savininkai pirmiausia pasikeičia stogą.
„Žmogus, turbūt, nepradeda rengtis nuo kepurės. Tačiau tik sutvarkius stogą, paprasčiau nudirbti visus kitus renovacijos darbus – keisti langus, duris. Nes jei būna jau įrengti fasadai, tai keisti stogą tampa sudėtinga, gali atsirasti nesutapimų kontaktinėse vietose. Pirmiausiai reikia nuo stogo į viską žiūrėti iš viršaus. Tada gal gaunasi viskas paprasčiau”, – kalba vadovas.
Trečia klaida – taupumas vietoje racionalumo
Vienas esminių renovacijos trikdžių yra žmonių godumas, o ne siekis iš tiesų sutaupyti ir į namų atnaujinimą žiūrėti racionaliai. Kaip minėta – pasirinkę pigias medžiagas ir nekvalifikuotus darbininkus, namų šeimininkai neilgai trukus būna priversti savo lėšomis šalinti broką.
„Žmonės kartais turi daug didelių bėdų. Tie, kurie pasistatė naujus namus, jau po penkerių metų ateina prašyti suremontuoti stogą. Dažniausiai renkasi, ko gero, pigiausią profiliuotą skardą. Pigesnę stogo dangos medžiagą kažin ar rasi. Bet kai, liaudiškai tariant, norima dėti banguotą „ruberoidą”, tai sakome, kad rinktųsi kitą medžiagą, nes tokia danga ne gyvenamajam namui – nebent šuns būdai tinka dengti. Perkamos neilgaamžės, prastos ir pigios medžiagos“, – renovacija.lt sakė Z. Kuodzevičius.
Meistras akcentuoja, kad sėkmingam ir kokybiškam gyvenamojo namo stogo atnaujinimui verčiau rinktis ne skardinę dangą, o šiuolaikiškas, patvarias ir išvaizdžias čerpes ar banguotus beasbestinius lakštus iš Eternito. Kilus abejonėms ar klausimams, patartina kreiptis konsultacijos į specialistus.
Komentarai (8)
Susijusios naujienos
-
Sustabdytas paraiškų rinkimas individualių namų atnaujinimui finansuoti 2016-05-06
Pasibaigus priemonei skirtoms lėšoms 2016 m. gegužės 6 d.sustabdytas fizinių asmenų projektų registracijos formų priėmimas dėl atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimo individualiuose namuose bei gyvenamųjų namų atnaujinimo (modernizavimo) finansavimo.
-
Galima teikti paraiškas individualių namų atnaujinimui finansuoti 2016-05-03
Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas (toliau - LAAIF) skelbia kvietimą nuo 2016 m. gegužės 3 d. teikti Projekto registracijos formas paramai gauti pagal Klimato kaitos specialiosios programos lėšų naudojimo 2016 m. sąmatą detalizuojančio plano priemonę (1.1.2. punktas): „Fizinių asmenų vieno ar dviejų butų gyvenamųjų namų atnaujinimas (modernizavimas), pasiekiant pastato energetinio naudingumo C klasę ir sumažinant skaičiuojamosios šiluminės energijos suvartojimo sąnaudas ne mažiau nei 20 %”.
-
Visa informacija apie paramą asbestinio stogo keitimui 2016 m. 2016-03-14
Š. m. kovo 8 d. vyko tiesioginė transliacija iš Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos apie galimybes pasikeisti asbestinę stogo dangą paramos lėšomis.
-
„Paroc“ išbandė naują sprendinį efektyviai modernizacijai 2015-09-29
Izoliacinių sprendimų kompanija „Paroc“ kartu su Latvijos medienos perdirbėjais ir mokslininkais išbandė naują gaminį pastatų renovacijai – gamykloje surenkamus medinius skydus su akmens vatos užpildu viduje. Šis pilotinis projektas buvo įgyvendintas Jelgavos mieste (Latvija).