Valstybės parama individualių namų renovacijai
Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas (LAAIF) paskelbė kvietimą teikti paraiškas gauti paramai atnaujinimo (modernizavimo) ir atsinaujinančių energijos išteklių diegimo projektams individualiuose namuose iš Klimato kaitos specialiosios programos lėšų.
Projektų registracijos formos LAAIF priimamos nuo 2015 m. balandžio 14 d. 8:30 val. iki kol pakanka lėšų skirtų šiai priemonei.
Finansuojama iki 30 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų, patirtų iki šių metų gruodžio 1 d. – darbai turi būti atlikti ir už juos turi būti sumokėta. Didžiausia paramos suma vienam projektui įgyvendinti negali viršyti 14,5 tūkst. eurų.
Paramos gavėjai
Valstybės parama individualiems gyvenamiesiems namams pagal LAAIF programą teikiama pagal dvi priemones:
I) Paraiškas individualiems namams renovuoti gali teikti fiziniai asmenys, nuosavybės teise valdantys vieno ar dviejų butų gyvenamuosius namus (išskyrus nebaigtus statyti), kurių tikslas – pasiekti pastato energinio naudingumo C klasę ir sumažinti energijos suvartojimo sąnaudas ne mažiau kaip 20 proc. Projektams finansuoti pagal šį kvietimą skirta 1 mln. Eur.
II) Paraiškas atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimui individualiuose namuose gali teikti fiziniai asmenys, nuosavybės teise valdantys vieno ar dviejų butų gyvenamuosius namus (išskyrus nebaigtus statyti). Pagal šį kvietimą projektams finansuoti skirta 1,3 mln. Eur. Projekto lėšomis gali būti finansuojamas saulės kolektorių ar mažo pajėgumo saulės elektrinių, vėjo energijos šaltinių, geoterminės energijos šaltinių savo reikmėms įdiegimas. Taip pat iš projekto lėšų gali būti dalinai finansuojamas katilų, naudojančių iškastinį kurą (mazutą, skalūnų alyvą, gamtines dujas, akmens anglį ar kt.) ar kitą aplinkai taršų energijos šaltinį, keitimas į biokurą naudojančius katilus pastatų šilumos sistemose.
Atkreipiame dėmesį, kad gyvenamojo pastato statyba turi būti visiškai užbaigta teisės aktų nustatyta tvarka ir įregistruota Nekilnojamojo turto registre. Jeigu neužbaigėte statyti namo ir neįforminote visų reikalingų dokumentų, valstybės paramos gauti negalėsite.
Dėl ribotų valstybės išteklių, pasirinktas paramos prioritetas atnaujinti gyvenamuosius namus. Valstybės parama negali būti skirta vasarnamiams ar sodo nameliams. Turi būti nuolat gyvenamos patalpos. Diegiama priemonė turi padėti tausoti aplinką – sutaupyti tam tikrą kiekį šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Jeigu name gyvenama tik vasarą, tai investicijų efektas nebus toks, koks gali būti gyvenant nuolat. Pavyzdžiui, kolektyviniuose soduose yra ir tokių namų, tik juos reikia registruoti, kaip gyvenamuosius.
Tinkamos finansuoti išlaidos
Tinkamomis finansuoti laikomos išlaidos šildymo ir karšto vandens sistemų kapitaliniam remontui ar rekonstrukcijai, karšto vandens tiekimo ir šildymo sistemos vamzdynų ir įrenginių keitimui ar pertvarkymui, langų ir lauko durų keitimui, stogo, taip pat sienų ir perdangų, besiribojančių su gruntu ar išore, cokolio, pertvarų, grindų šiltinimui, vėdinimo sistemos su šilumogrąžos įrenginiais įrengimui ir kt.
Gyvenamųjų vieno ar dviejų butų namų savininkams, norintiems teikti paraiškas pagal vieną iš paramos priemonių, pateikiame išsamius finansuojamų išlaidų sąrašus:
Tinkamos finansuosi išlaidos (I priemonė_ pastatų modernizavimas)
Tinkamos finansuoti išlaidos (II priemonė_ atsinaujinantys šaltiniai)
Projekto įgyvendinimo eiga
Pareiškėjai, norintys įgyvendinti projektą ir gauti kompensaciją, LAAIF turi pateikti projekto registracijos formą – arba tiesiogiai, arba registruotu laišku (LAAIF, Vytauto g. 12, LT-08118, Vilnius). Ši forma bus registruojama eilės tvarka pagal jos gavimo datą.
Pateikus Projekto registracijos formą ir gavus pranešimą apie galimą maksimalią paramos sumą, po projekto įgyvendinimo, pareiškėjas ne vėliau kaip iki einamųjų metų gruodžio 1 d. turi pateikti tinkamai užpildytą mokėjimo prašymą, pareiškėjo deklaraciją, visų išlaidas pagrindžiančių bei apmokėjimą įrodančių dokumentų kopijas, patvirtintas pareiškėjo, sąskaitų išrašus, patvirtintus banko darbuotojo, ir kitus skelbtame kvietime nurodytus dokumentus. Pareiškėjai, kurie atnaujina (modernizuoja) gyvenamąjį namą, papildomai pateikia pastato energetinio naudingumo sertifikatą ir pažymą, kurioje nurodoma, kad modernizuotas pastatas pasiekė energetinio naudingumo C klasę ir energijos suvartojimo sąnaudos sumažėjo ne mažiau kaip 20 proc.
Daugiau informacijos galima rasti www.laaif.lt.
Komentarai (11)
Susijusios naujienos
-
Sustabdytas paraiškų rinkimas individualių namų atnaujinimui finansuoti 2016-05-06
Pasibaigus priemonei skirtoms lėšoms 2016 m. gegužės 6 d.sustabdytas fizinių asmenų projektų registracijos formų priėmimas dėl atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimo individualiuose namuose bei gyvenamųjų namų atnaujinimo (modernizavimo) finansavimo.
-
Galima teikti paraiškas individualių namų atnaujinimui finansuoti 2016-05-03
Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas (toliau - LAAIF) skelbia kvietimą nuo 2016 m. gegužės 3 d. teikti Projekto registracijos formas paramai gauti pagal Klimato kaitos specialiosios programos lėšų naudojimo 2016 m. sąmatą detalizuojančio plano priemonę (1.1.2. punktas): „Fizinių asmenų vieno ar dviejų butų gyvenamųjų namų atnaujinimas (modernizavimas), pasiekiant pastato energetinio naudingumo C klasę ir sumažinant skaičiuojamosios šiluminės energijos suvartojimo sąnaudas ne mažiau nei 20 %”.
-
Visa informacija apie paramą asbestinio stogo keitimui 2016 m. 2016-03-14
Š. m. kovo 8 d. vyko tiesioginė transliacija iš Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos apie galimybes pasikeisti asbestinę stogo dangą paramos lėšomis.
-
„Paroc“ išbandė naują sprendinį efektyviai modernizacijai 2015-09-29
Izoliacinių sprendimų kompanija „Paroc“ kartu su Latvijos medienos perdirbėjais ir mokslininkais išbandė naują gaminį pastatų renovacijai – gamykloje surenkamus medinius skydus su akmens vatos užpildu viduje. Šis pilotinis projektas buvo įgyvendintas Jelgavos mieste (Latvija).