Faktas, kad name gyvena neišgalintys už šildymą susimokėti žmonės, nėra kliūtis būsto renovacijai, o kartu ir visų namo gyventojų gyvenimo kokybės pagerinimui, būsto vertės didinimui.
Valstybės parama nepasiturintiems būstų savininkams
Šiuo metu tai, kad daugiabutyje gyvena kompensacijas gaunantys asmenys tikrai nėra kliūtis namo modernizavimui (renovacijai). Kai renovuoti planuojamame daugiabutyje gyvena kompensacijas gaunantys asmenys, valstybė įsipareigoja padengti projekto parengimo išlaidas, apimančias:
- Projekto įgyvendinimo administravimo išlaidas,
- Statybos techninės priežiūros išlaidas,
- Kredito draudimo įmoką (tuo atveju, jei kreditas draudžiamas).
Taigi, jau pirmajame etape valstybė sau prisiima ganėtinai daug įsipareigojimų, sudarydama palankias sąlygas būsto renovacijai. Žinotina ir tai, kad pagalba tuo neapsiriboja. Jeigu kompensaciją už šildymą gaunantis buto savininkas dalyvauja savivaldybės remiamame būsto atnaujinimo projekte, kompensacija už būsto šildymą išmokama jų mokėjimo metu, bet tik tol, kol buto savininkui pripažinta teisė į tokią kompensaciją ir mokama tol, kol ši savininko teisė galioja.
Visas kredito, paimto daugiabučiam namui atnaujinti (modernizuoti), ir palūkanų apmokėjimo už asmenis, turinčius teisę į būsto šildymo išlaidų kompensaciją, tvarkos aprašas, patvirtintas
Aplinkos ministro ir Socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu.
Teisė į kredito ir palūkanų normų apmokėjimą įgyjama nustačius teisę į būsto šildymo išlaidų kompensaciją. Tokiu atveju taikomi vidutiniai energijos ar kuro sąnaudų normatyvai, kurie buvo taikomi iki pastato modernizavimo pradžios. Paprastai tokia teisė nustatoma 3 arba 6 mėnesiams.
Kai asmens teisė į kompensaciją patvirtinama, kreditas ir palūkanos apmokamos viso kredito grąžinimo laikotarpiu (tiek šildymo, tiek ir nešildymo sezono metu).
Taigi faktas, kad name gyvena neišgalintys už šildymą susimokėti žmonės, nėra kliūtis būsto renovacijai, o kartu ir visų namo gyventojų gyvenimo kokybės pagerinimui, būsto vertės didinimui.
Komentarai (5132)
Susijusios naujienos
-
EIB ir Šiaulių bankas atnaujino paramą miestų finansavimui Lietuvoje 2016-06-02
Tęsdami ilgametį bendradarbiavimą, AB Šiaulių bankas ir Europos investicijų bankas (EIB) pasirašė dvi naujas sutartis dėl papildomų 110 mln. eurų iš „Jessica II“ fondo paskirstymo daugiabučiams namams renovuoti ir atnaujinti. 70 mln. eurų iš šios sumos skiria Šiaulių bankas.
-
Sustabdytas paraiškų rinkimas individualių namų atnaujinimui finansuoti 2016-05-06
Pasibaigus priemonei skirtoms lėšoms 2016 m. gegužės 6 d.sustabdytas fizinių asmenų projektų registracijos formų priėmimas dėl atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimo individualiuose namuose bei gyvenamųjų namų atnaujinimo (modernizavimo) finansavimo.
-
Galima teikti paraiškas individualių namų atnaujinimui finansuoti 2016-05-03
Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas (toliau - LAAIF) skelbia kvietimą nuo 2016 m. gegužės 3 d. teikti Projekto registracijos formas paramai gauti pagal Klimato kaitos specialiosios programos lėšų naudojimo 2016 m. sąmatą detalizuojančio plano priemonę (1.1.2. punktas): „Fizinių asmenų vieno ar dviejų butų gyvenamųjų namų atnaujinimas (modernizavimas), pasiekiant pastato energetinio naudingumo C klasę ir sumažinant skaičiuojamosios šiluminės energijos suvartojimo sąnaudas ne mažiau nei 20 %”.
-
Medžiagų, naudojamų renovacijai, degumas 2016-06-01
Pastaruoju metu, atliekant renovacijos medžiagų parinkimą, vėl tampa aktuali problema, kokių savybių medžiagas pasirinkti šiems darbams. Ypatingai svarbu pasirinkimo metu yra atsižvelgti į medžiagų degumo charakteristikas.
Šios charakteristikos yra labai aktualios, nes namo apšiltinimo darbams yra naudojamos termoizoliacinės medžiagos, kurių sluoksnio storis yra pakankamai didelis, o fasadinių apdailos medžiagų plotai – milžiniški.